На 26.10 и през следващите три дни речните нива в по-голямата част от басейните ще останат без съществени изменения или ще се понижават

На 26.10 и през следващите три дни речните нива в по-голямата част от басейните ще останат без съществени изменения или ще се понижават. На 26.10 в резултат на валежи се очакват краткотрайни или незначителни повишения на речните нивата както следва: в планинските части от водосборите на реките Вит, Осъм и Янтра, в централните части от Черноморски басейн (по-съществени във водосборите на реките южно от този на р. Камчия и на север от Мандренското езеро включително), в средната част от водосбора на р. Тунджа (под яз. Жребчево), родопските притоци на р. Марица, в горните части от водосбора на р. Арда и десните ѝ притоци, във водосборите на реките Места и Доспат, на рилските и пиринските притоци на р. Струма. През нощта срещу 28.10 в резултат на валежи се очакват краткотрайни, незначителни повишения на нивата във водосборите на реките западно от р. Искър включително.

Водните количества ще бъдат под праговете за внимание.

За 27 октомври 2023 г. Националният институт по метеорология и хидрология издава предупреждение от първа степен (жълт код) за усилване на югозападния вятър в районите на север от планините и в част от Югоизточна България. Очаквани пориви - до 20-24 m/s.

Подробна информация за предупрежденията и опасните метеорологични явления по области и общини може да бъде получена от интерактивните карти на адреси:

http://weather.bg/0index.php?koiFail=RM01opasni1&lng=0   http://weather.bg/obshtini/indexS.php